Smolecka (za)Dyszka wystartuje po raz dziewiąty!

4 czerwca o godzinie 18:00 po drogach gminy Kąty Wrocławskie wystartuje bieg na 10 km –  Smolecka (za)Dyszka. Organizacja Smoleckiej (za)Dyszki odbywa się pod sztandarami Towarzystwa Przyjaciół Smolca. Jest to stowarzyszenie realizujące marzenia o piękniejszym, bezpieczniejszym i bardziej przyjaznym miejscu zamieszkania. Smolecka (za)Dyszka jest adresowana do wszystkich biegaczy, zarówno tych, którzy są profesjonalistami, ale także i do amatorów. Bieg posiada atest PZLA, więc wszystkie rekordy będą zaliczone.  Zadanie jest współfinansowane przez Gminę Kąty Wrocławskie. W trakcie kolejnych edycji za koordynację biegu odpowiadali – Tomasz Soróbka (pomysłodawca biegu), Łukasz Maciejewski i Kamila Bartosik.

W tym roku miasteczko biegowe będzie zlokalizowane na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smolcu przy ulicy Kościelnej 2. To idealne miejsce na organizację miasteczka biegowego – mówi Kamila Bartosik koordynator biegu – Udało nam się zaprzyjaźnić z Panią Dyrektor Renatą Kowalczyk, która nie tylko wpuszcza nas na teren szkoły, ale pożycza nam scenę, sprzęt nagłaśniający i wspólnie z Panią Agnieszką Szukałą deleguje uczniów – wolontariuszy do pomocy.

Na biegaczy, mieszkańców gminy i wszystkich gości będzie czekała bogata oferta stoisk z lokalnymi wyrobami. Pojawią się strażacy z OSP Smolec ze swoją znaną i lubianą grochówką, a także Koło Gospodyń Wiejskich. Nad stoiskami na placu czuwa Ewa Bujak wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Smolca, a nad sprawami technicznymi Łukasz Maciejewski członek komisji rewizyjnej TPS.

Nie organizujemy biegów dla dzieci, zostawiamy to profesjonalistom – np. naszemu partnerowi Biegowi Uniwersytetu Medycznego, który dysponuje odpowiednim zapleczem i cyklowi City Trail, który ma specjalne kategorie wiekowe – informuje Kamila Bartosik – Gry i zabawy dla dzieci, będą organizowane między innymi przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu Filia w Smolcu pod przewodnictwem Agnieszki Bujoczek.

400 uczestników otrzyma atrakcyjne pakiety startowe. Impreza jest przygotowywana na wysokim poziomie przez mnóstwo osób, które poświęcają swój prywatny czas, żeby każdy mógł się poczuć w Smolcu wyjątkowo.

Bardzo prosimy mieszkańców Smolca i okolic o uwzględnienie naszego biegu w swoich planach. Zapraszamy wszystkich do udziału, zostało nam jeszcze 100 miejsc, do kibicowania i odwiedzenia naszego miasteczka biegowego – mówi Kamila Bartosik – niestety na chwilę 4 czerwca spowodujemy utrudnienia w ruchu – mniej więcej od 17:50 do 19:30.

Bieg odbędzie się przy całkowicie wstrzymanym ruchu ulicznym.

Przebieg trasy:

  • Smolec: – ul. Kościelna – Starowiejska – Św. Floriana – Kościelna – Wierzbowa – Główna – Lipowa (DTA) – Chłopska – Wiśnowa
  • Krzeptów: – Głowna – Jarzębinowa – Dębowa
  • Smolec: Dębowa – Wierzbowa – Kościelna

Link do zapisów: https://www.zmierzymyczas.pl/1413/ix-smolecka-za-dyszka.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *